Hakkımızda

1989

1989 yılında bir manifatura perakende mağazacılığı şeklinde, çarşıda bir iş hanının 2. katında başlayan yolculuğumuz, zaman içerisinde hazır ürünler karşısında manifaturanın pazar kaybetmesi sonucu ev tekstiline doğru yöneldi.

1996

1996’dan itibaren ihracat fazlası kumaş ve dikili ev tekstili ürünlerinde, ülkenin önde gelen firmalarının bayiliğini yaparak geçen 12 sene sonucu Sümaş Tekstil bütün ülkede tanınmışlık ve bilinirlik kazandı.

2009

2009 yılında, ticaret yaptığı firmalardan öğrendiklerine kendi ticari kültürünü ilave ederek, yüzyıllardır süzülüp gelen ticaret doğrularını bugünün şartlarında yorumlayarak, ilkeli-prensipli-tutarlı bir çizgide, SAYGI ölçütünde yeni bir yapılanmaya geçip COTTON BOX markasını kurduk. Arka arkaya iki adet 5er yıllık planlama ile ev tekstili sektöründe faaliyete başladık.

GÜNÜMÜZ

Bugün geldiğimiz noktada, %100 yerli üretim ile 45 ülkeye aktif ihracat ve yurt içinde 1.100‘ü aşan bayi sayımız ile üçüncü 5 yıllık planlamamız memnuniyet verici şekilde devam etmektedir.

Ticarette paranın bir araç olduğu, esas unsurun İNSAN olduğu bilinciyle; GÜVEN-İSTİKRAR-SAYGI temelli firma ve marka yapılanmamız ile geleceğe umutla bakıyoruz.